REGÜLATÖR


REGÜLATÖRLER

Statik Voltaj Regülatörü; Voltaj düzeltmesi mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştiren ve hiçbir hareketli parça bulunamayan büsbütün elektronik regülatördür. Hareketli parça bulundurmaması sebebiyle bakım gerektirecek bir parçası bulundurulmaz. Şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi idrak ederek bir periyod sonrası voltajı monofaze 220 VAC veya trifaze 380 VAC seviyesine getirir. En fazla 20 milisaniye içinde düzeltmeyi gerçekleştirir.

Statik Voltaj Regülatörü; ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap verebilmektedir.

 1. Dinamik ve statik regülasyon,
 2. Gerilim çalışma aralığı, 130-270 VAC
 3. Kısa devreye ve aşırı yüke karşı koruma,
 4. 5000 Volt / Saniye düzeltme hızı

 

Microişlemcili Regülatör

Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri sabit voltaj gerektiren hassas elektronik aletlerde problemsiz bir şekilde kullanılması için planlanmış  mikro işlemcili, yarı iletken tip akıllı cihazlardır.

Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri gerçek RMS değer temeline dayalı ölçüm tekniği sayesinde giriş şebeke voltajı ani değişimlerinden ve dalga görünümlerinin bozukluğundan dolayı etkilenmeden her zaman çok hızlı düzeltme ile sabit ( 220 VAC , ± %1 ) çıkış gerilim hassasiyeti ile rahatlıkla çalışabilir.

 1. Gerçek RMS değer ölçümü
 2. Mikroişlemci kontrollü sistem
 3. Dinamik ve statik regülasyon
 4. Kısa devreye ve aşırı yüke karşı koruma,
 5. 220 VAC ; ±% 1 Regülasyon, 200V /Sn. Düzeltme Hızı
 6. Programlanabilen Alt ve Üst Sınır Aşırı Gerilim Korumalı

 

Bazı Kullanım Yerleri

 • Hastane, klinik, ameliyathane ve sağlık ocakları
 • Fabrika elektriksel tesisleri, CNC Tezgahları,
 • Okul, Dershane, Laboratuvar vs.
 • Fabrika Otomasyonu, Hastane Otomasyonu,
 • Telekom Sistemleri ve Haberleşme Cihazları    

               

Servo Regülatör

Servo Regülatörler ; 1 kVA - 30 kVA güç aralığında; 150 VAC - 250 VAC giriş gerilim aralığında standard imalat olarak ve 90 VAC ile 280 VAC giriş voltaj değerlerine uygun olarak da özel imalat üretilmekte, 2 yıl ve 3 yıl Garanti seçenekleri bulunmaktadır.

Servo Regülatör modelleri elektriksel voltaj değişimlerini otomatik olarak sabit voltaj olarak düzenler. Pasif ve aktif kompanentler kullanılarak elektromekanik yapıda dizayn edilmiştir.

Servo Regülatör Üstünlükleri :

 • Giriş gerilim aralığının geniş olması,
 • Çalışması karkarlı ve süreklidir,
 • Yüksek verim ve güvenli sistem             

 

Akü Şarj Redresörü

Redresörler ( DC Güç Kaynakları ) doğru akım kaynağı ve Akü Şarj Redresörü namına kullanılan; mikroişlemci kontrollü, çıkış gerilimi, çıkış akımı, hızlı şarj gerilimi ve hızlı şarj zamanı dijital panelinden istenilen değere ayarlanabilen tam stabilize otomatik Redresör aletleridir.

AC/DC marka Redresör; telekomünikasyon sistemleri, enerji üretim ve dağıtım merkezleri, endüstriyel tesisler, acil aydınlatma sistemleri, alarm sistemleri, petrokimya tesisleri ve askeri tesislerde DC Güç Kaynağı ve Akü Şarj Redresörü olarak kullanılmaktadır.

 

POWER INVERTÖR

24 VDC - 48 VDC - 110 VDC

Telekomünikasyon sistemleri, soğutma ve vantilasyon cihazları, otomasyon ve kontrol cihazları gibi çok farklı uygulamalarda kullanılmak üzere tasarım edilen cihazlara Power invertörler ( eviriciler ) sözü edilmektedir.

Power Invertörlerin statik DC/AC çeviricisi olması yanı sıra en önemli özelliği yüksek verimliliğe sahip olması ve bu yüksek verim sayesinde daha az kayıp ile kullanımdaki DC kaynak en uzun sürede kullanılarak gerekli olan Sinüs dalga şekline sahip AC gerilimin üretilmesi ne olanak tanır. Çıkıştaki trafo sayesinde hassas sistemler için 1 galvanik izolasyon sağlanır.

Power invertörlerinde bağlantının kolaylıkla yapılıp sökülmesi ve güvenliğin tam olarak sağlanması için polarize konnektörler kullanılır.Olası acil durumlarda invertörün devre dışı bırakılarak şebekeden sağlıklı çalışmasına devam edebilmesi için statik ve bakım bypass yapıları bulunur.

Power invertörler küçük boyutları, vibrasyonsuz yapısı ve bakım gerektirmeyen teknolojisi ile 19" kabin uygulamaları için çok ülküdür. Power farklı uygulamalarda kullanılmak için  - open frame - formatında da üretilmektedir. Power, CE normları ile gerçek kaliteyi ve üstün teknolojiyi sunmaktadır.

TOP